Kardo valdymo kursai „Šeši kirčiai“ pradedantiesiems jau rugsėjį

Viduramžiais kardų žvangesys gal ir nebūtų pasirodęs labai įdomus ar žavintis užsiėmimas, greičiau siejamas su brutalumu ir karu, tačiau šiandieną, XXI amžiuje, mokėti valdyti kardą – kažkas neįprasto ir tikrai unikalaus! Vienas kilmingiausių senovėje ginklų – kardas – dabar yra prieinamas norint išmokti kardo meno, pažinti savo šalies istoriją ir tapti žmogumi, mokančiu valdyti kardą, mylėti ir gerbti savo šalį. Ar dažnai šiandieną pamatysi žmogų, atliekant kirtimo ir pjūvio veiksmus senoviniu vengrišku kardu?

Kardo valdymo mokykla  „Husaras“  Jums siūlo išbandyti specialiai pradedantiesiems sukurtą programą „Šeši kirčiai“ – tai 4 treniruočių programa, vykdoma kartą per savaitę, trunka mėnesį laiko. Vieno užsiėmimo trukmė: 1,5 – 2 val.

Šios programos tikslas – greitai, bet efektyviai paruošti mokinius ne tik taisyklingai valdyti kardą, atlikti kirtimo ir pjūvio veiklus, bet ir apsiginti. Užsiėmimų metu mokysitės taisyklingos stovėsenos ir kardo laikymo, o taip pat, ir įvairių kardo valdymo technikų bei paslapčių.

Treniruotėse reikia turėti sportinę aprangą – pageidautina balti marškinėliai, juodos sportinės kelnės ir sportbačiai. Užsiėmimų metu galėsite naudotis mokyklos inventoriumi – kardu bei šalmu, lankant treniruotės ilgiau galima pagalvoti ir apie savos, nuosavos įrangos įsigijimą.

„Šeši kirčiai“ – tai šimtmečius menanti praktika į Lietuvą atgabenta iš Vengrijos, parengta remiantis Toldi Miklos Karališkojo Instituto praktika  – prestižine fechtavimo mokykla, savo veiklą pradėjusią dar 1925 metais. Toldi Miklos Karališkojo Instituto „tėvu“ laikomas Lászlo Borsódy puikus fechtuotojas, ilgai tyrinėjęs ir reformavęs kardo valdymo meną bei sukūręs efektyvią mokymo programą, kurios vedini Vengrijos atstovai bene puse amžiaus buvo vieni geriausių Olimpinėse žaidynėse, Pasaulio bei Europos čempionatuose.

Kursai planuojami  trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau balandžio mėnesį – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje:

Vilnius. Vilniaus Karininkų Ramovė – Pamėnkalnio g. 13

Trečiadieniais 19:00 – 21:00 val.

 • rugsėjo 18 diena (trečiadienis) – pirmoji treniruotė;
 • rugsėjo 25 diena (trečiadienis) – antroji treniruotė;
 • spalio 2 diena (trečiadienis) – trečioji treniruotė
 • spalio 9 diena (trečiadienis) – paskutinė treniruotė.

________________________________________________________

Kaunas. Kauno Karininkų Ramovė – Mickevičiaus g. 19

Pirmadieniais 18:00 – 20:00 val.

 • rugsėjo 23 diena (pirmadienis) – pirmoji treniruotė
 • rugsėjo 30 diena (pirmadienis) – antroji treniruotė
 • spalio 7 diena (pirmadienis) – trečioj treniruotė
 • spalio 14 diena (pirmadienis) – paskutinė treniruotė.

________________________________________________________

Klaipėda. Hermano Zudermano gimnazija – Debreceno g. 29

Ketvirtadieniais 19:30 – 21:00 val.

 • rugsėjo 19 diena (ketvirtadienis) – pirmoji treniruotė;
 • rugsėjo 26 diena (ketvirtadienis)  – antroji treniruotė;
 • spalio 3 diena (ketvirtadienis) – trečioji treniruotė
 • spalio 10 diena (ketvirtadienis) – paskutinė treniruotė.

Daugiau informacijos ir registracija tel. +370 640 33 322  arba el. paštu marketing@kardomokykla.lt

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *