Kodėl verta treniruotis?

Taisyklinga laikysena, sustiprinta pečių juosta, rankos ir kojos, pagerėjusi koordinacija, reakcija bei koncentracija, poilsis nuo kasdienių rūpesčių bei daug žinių apie Lietuvos istoriją – būtent tai atranda ir įgyja kardo valdymo meno besimokantis žmogus. 

Fizine prasme žmogus yra priverstas mokytis taisyklingos laikysenos – tai yra būtina karininko pozicija valdant kardą, stovint, kaunantis. Taip pat šis užsiėmimas stiprina pečių juostą, rankas ir kojas. Šiame mene svarbu įvaldyti gebėjimą jausti ir kontroliuoti kardo galiuką, sąmonėje tarsi apjungiant koją, ranką ir patį kirtį. Tai žymiai didina žmogaus koncentraciją, koordinaciją. 

Emociškai, mokydamasis valdyti kardą, žmogus atsiriboja nuo kasdieninių rūpesčių, nes jam reikia maksimaliai susikoncentruoti į tai, ką daro. Taigi per šiuos užsiėmimus žmonės gali emociškai pailsėti. Patys kardo valdymo judesiai yra atėję iš protėvių, iš mūsų Lietuvos šalies didikų Sapiegų, Radvilų, Pacų ir t.t, kas tik patvirtina, jog šitie dalykai tiek fiziškai, tiek emociškai padeda žmogui tobulėti.

 

Emociškai, mokydamasis valdyti kardą, žmogus atsiriboja nuo kasdieninių rūpesčių, nes jam reikia maksimaliai susikoncentruoti į tai, ką daro. Taigi per šiuos užsiėmimus žmonės gali emociškai pailsėti. Patys kardo valdymo judesiai yra atėję iš protėvių, iš mūsų Lietuvos šalies didikų Sapiegų, Radvilų, Pacų ir t.t, kas tik patvirtina, jog šitie dalykai tiek fiziškai, tiek emociškai padeda žmogui tobulėti.

Ko įgausite?

  • Išmoksite valdyti kilmingiausią žemėje ginklą – kardą!
  • Sustiprinsite riešus, rankas, pečius bei pagerinsite savo laikyseną
  • Pažinsite Lietuvos istoriją elitinės Husarų kavalerijos akimis
  • Draugiškoje aplinkoje gerai praleisite laiką, susirasite naujų pažinčių
  • Atsigausite nuo kasdieninio streso, atsipalaiduos kūnas ir protas
  • Lengviau sutelksite savo dėmesį darbe, moksle ar kitoje kasdieninėje veikloje.
 

Nors iš pažiūros ir atrodo, kad tai tik vyriškas užsiėmimas, tačiau su kardais yra susiję ir šokiai, kurie vengriškoje, lietuviškoje ir lenkiškoje kultūrose buvo atliekami merginų. Jos turėjo savitas aprangas ir savo kultūrą kardo valdymo mene.

Šio meno besimokančios moterys sulaukia didžiulio palaikymo. Jos puikiai treniruojasi tiek poroje moteris su moterimi, tiek moteris su vyru. Dvikovose moterys sugeba ir įveikti vyrus, nes kardas išlygina daug ką – čia reikia ne tik jėgos, bet ir taktikos, strategijos, numatymo, atsargumo. puikiausiai susitvarko ir atranda savyje net sau pačioms netikėtų dalykų. 

Vyrai labiau pasižymi jėga, tuo tarpu moterys turi daugiau elegancijos, kruopštumo, kurio daug įdeda mokydamosi ir atlikdamos judesius.Nors iš pažiūros ir atrodo, kad tai tik vyriškas užsiėmimas, tačiau su kardais yra susiję ir šokiai, kurie vengriškoje, lietuviškoje ir lenkiškoje kultūrose buvo atliekami merginų. Jos turėjo savitas aprangas ir savo kultūrą kardo valdymo mene.

Užsiėmimų metų traumų tikimybė yra minimali, nes naudojamos apsaugos, kurias klubo žmonės irgi gali įsigyti: tai yra veido ir galvos sritį dengiantys šalmai, apsauginės liemenės, pirštinės. Per klubo istoriją nebuvo dar nė vienos traumos, kuri neigiamai paveiktų žmogaus sveikatą ar jo fizinę būklę, o taip pat ir agresijos proveržių nėra buvę, nes prieš kiekvieną kovą, prieš kiekvieną veiksmą yra atliekami didžiulės pagarbos ritualas, viso užsiėmimo metu vadovaujamasi etika.