Apie mus

Apie mus

Kardo valdymo mokykla Husaras nuo 2012 metų perduoda žinias pagal Toldi Miklos Karališkojo Instituto mokymo programą.

Toldi Miklos Karališkasis Institutas Vengrijoje 1930 metais tapo prestižine kardo valdymo mokykla. Institute svarbiausias ginklas, kuris buvo naudojamas įvairiose kovinėse technikose, buvo kardas – vengrų nacionalinis ginklas (angliškai „sabre” – vengriško tipo lenktas kardas). Šiame prestižiniame Institute galėjo mokytis tik kariai, kurie atitikdavo griežtus kriterijus, todėl tai buvo tik išskirtiniai mokiniai – kardo valdymo meistrai ir fechtuotojai. Vienintelis mokinys per visą Instituto gyvavimo istoriją buvo paprastas civilis, tai Aladár Gerevich – išskirtinis mokinys, fechtavimo varžybų prizininkas ir laimėtojas.

Kardo valdymo meno žinios nuo XVI a. buvo perdavinėjamos iš kartos į kartą, formavosi ir buvo tobulinamos, kol atkeliavo iki šių dienų. Kardo valdymo mene svarbiausia ne tik technika, tačiau ir teorija, savo krašto istorijos žinių gilinimas. Fechtavimas visais laikais buvo kilmingųjų užsiėmimas, tad ir šiandien kardo valdymas pripažįstamas prestižine veikla.

Kardo valdymo mokykla Husaras priklauso BSFA (Baltic Sabre Fencing Association) – Baltijos Kardo Valdymo Asociacijai, kuri turi klubus ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Latvijoje, Estijoje, o taip pat artimai bendradarbiauja su devyniomis mokyklomis Vengrijoje. 

Kardo valdymo mokykla Husaras – vienintelė Lietuvoje nesportinio kardo valdymo mokykla veikianti pagal Barsody Laszlo mokymo sistemą.

Visose mūsų mokyklose mokoma sportinio ir sunkaus kardo valdymo. Užsiėmimuose suteikiama visa reikalinga įranga – kardas, šalmas, tačiau lankant treniruotes reguliariai dėl higienos sumetimų, rekomenduojame įsigyti savo ekipiruotę.

Mokyklose istorines kardo valdymo žinias perduoda Lietuvos ir Vengrijos mokytojai, kurie patys mokėsi iš paskutiniojo Karališkojo Toldi Miklos Instituto mokinio, todėl treniruotėse jie perduoda tikras, aukšto lygio, neiškraipytas ir iš rankų į rankas perduodamas žinias. 

Baltijos Kardo Valdymo Asociacijai vadovauja Maestro Linas Gudonavičius.