Blog Archives: Articles

7
Jan

Naujųjų metų iššūkis – kardo valdymo kursai „Šeši kirčiai“

MAKETAS 6 KIRČIAMS 2019_SAUSISNauji atkeliavę,  2019 kiaulės metai, žada didelių permainų, sėkmės ir iššūkių, tad vieną jų Jums visiems siūlome ir mes. Pradėkite naujus metus su naujomis veiklomis ir išbandymais sau – pasimokykite valdyti kardą! 

Neeilinis užsiėmimas, kurio metu daugiau sužinosite apie Lietuvos istoriją ir dar XVI a. buvusią sparnuotųjų husarų kavaleriją, kuriai bene 100 metų nebuvo lygių priešininkų nei Rytuose, nei Vakaruose. Galėsite išmėginti vieną kilmingiausių ginklų – kardą bei pajusti, ką tuomet reiškė būti tikru kariu ir savo šalies gynėju.

Kardo valdymo kursai  „Šeši kirčiai“ – startuoja didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau šį mėnesį: Vilniuje – sausio 23 dieną, Kaune – sausio 21 dieną, na, o Klaipėdoje – vasario 7 dieną.

REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA

Kursus sudaro 4 treniruotės, vykdomos kartą per savaitę, trunka mėnesį laiko. Užsiėmimų metu mokysitės ne tik taisyklingai valdyti kardą, atlikti kirtimo ir pjūvio veiklus, bet ir apsiginti. Treniruočių metu išmoksite taisyklingos stovėsenos ir kardo laikymo, o taip pat, ir įvairių kardo valdymo technikų bei paslapčių.

„Šeši kirčiai“ – tai šimtmečius menanti praktika į Lietuvą atgabenta iš Vengrijos. Mokykloje vadovaujamasi prestižinės fechtavimosi mokyklos Toldi Miklos Karališkojo Instituto praktika. Ši mokykla savo veiklą pradėjo dar 1925 metais, o Instituto „tėvu“ laikomas Lászlo Borsódy (liet. Laslo Baršodi) – puikus fechtuotojas, ilgai tyrinėjęs ir reformavęs kardo valdymo meną bei sukūręs efektyvią mokymo programą, kuri ir yra mokoma mūsų kardo valdymo mokyklose „Husaras“. 

Institute svarbiausias ginklas, kuris buvo naudojamas įvairiose kovinėse technikose, buvo vengrų nacionalinis ginklas – kardas (angliškai „sabre” – vengriško tipo lenktas kardas). Šiame prestižiniame institute galėjo mokytis tik kariai, kurie atitikdavo griežtus kriterijus, todėl tai buvo tik išskirtiniai mokiniai – kardo valdymo meistrai ir fechtuotojai.

Šiais laikais išmokti kardo meno, ar bent jau jį išbandyti gali kiekvienas – tad nedvejokite, griebkite draugą, kad būtų linksmiau, sportinę aprangą ir nedelsdami registruokitės į kursus,  kadangi vietų skaičius grupėse ribotas!

Treniruotėse reikalinga sportinė apranga – pageidautina balti marškinėliai, juodos sportinės kelnės ir patogi sportinė avalynė (pvz.: sportbačiai).

Registracija tel. +370 640 33 322  arba el. paštu info@kardomokykla.lt

Bendraukime:
Iki kardo meno seminaro su Maestro Norbert Maday Kaune liko:
© 2019 Kardo valdymo mokykla.lt. Visos teisės saugomos.